خرید گرده گل

«گرده گل» یا «گرده زنبور عسل» که گاهی اوقات حتی «غذای کامل» نیز خوانده می‌شود خواص بیشمار و فوق‌العاده‌ای برای بدن دارد و حاوی بیش از 96 نوع ماده مغذی مختلف است.
 گرده گل حاوی تمام انواع ریزمغذی‌های ضروری برای سلامت بدن است و تقریبا 40 درصد از آن را پروتئین تشکیل می‌دهد که تمام این پروتئین‌ها قابل استفاده و مفید هستند.

نکته : این محصول گرده گل کوهستان می باشد 

180,000 تومان
ظرفیت را انتخاب کنید :
 • ظرف 150 گرمی

با خرید این محصول 3 امتیاز کسب می کنید هر امتیاز معادل 1000 تومان تخفیف در خرید بعدی است.


توضیحات

هشت خاصیت گرده‌ی زنبور عسل 

آیا می‌دانستید که گرده‌ی زنبور عسل حاوی تقریباً همه‌ی مواد غذایی‌ موردنیاز بدن انسان است؟ به همین دلیل است که هیئت بهداشت فدرال آلمان آن را رسماً دارو دانسته‌است.

گرده‌ی زنبور عسل مسکن ، فوق‌العاده‌ای است. سرشار از ویتامین، املاح معدنی، پروتئین ، اسیدهای چرب و لیپید، آنزیم، کاروتنوئید، و زیست‌زردینه است و به همین دلیل عاملی ضدباکتریایی، ضدقارچی و ضدویروسی به‌حساب می‌آید. سبب تقویت عروق و مویرگ‌ها شده و ضدالتهاب است و نیروبخش سیستم ایمنی است و همچنین به‌صورت طبیعی سطح کلسترل را کاهش می‌دهد.

درواقع، گرده‌ی زنبور عسل از هرنوع منبع حیوانی پروتئین بیشتری دارد و همچنین اسیدآمینه‌ی بیشتری نسبت‌به تخم‌مرغ و گوشت گاو دارد و اینها تنها برخی از خواص اصلی گرده‌ی زنبور عسل است.

گرده زنبور عسل بینوس


گرده‌ی زنبور عسل چیست؟

زنبورهای عسل گرده را از بساک گیاهان جمع‌آوری می‌کنند و با مقدار اندکی از تراوشات غدد بزاقی یا شهد خود مخلوط می‌کنند و آن را در کیسه‌های مخصوصی (که کیسه‌ی گرده نام دارد) قرار می‌دهند. این کیسه بر استخوان پاهای عقبی، که بار گرده نام دارد، قرار دارد.


گرده پس از جمع‌آوری به کندو منتقل می‌شود و در آنجا در سلول‌های شش‌وجهی کندو بسته‌بندی می‌شود. سپس سطح گرده‌ی جمع‌آوری‌شده با لایه‌ی نازکی از عسل و موم پوشیده می‌شود که «نان زنبور» را تولید می‌کند. نان زنبور تخمیر بی‌هوازی می‌شود و با افزایش اسید لاکتیک حفظ می‌شود. نان زنبور منبع اصلی پروتئین برای کلونی زنبورها است.


براساس آخرین اطلاعات در سطح ملی، یک کلونی زنبور سالانه بین یک تا هفت کیلوگرم گرده تولید می‌کند. هر روز، مقدار گرده‌ی جمع‌آوری‌شده از هر کلونی بین ۵۰ تا ۲۵۰ گرم است. در زمان بازگشت زنبورها به کندوهایشان از دستگاه‌های مخصوص یا تله‌ی گرده‌گیر برای جمع‌آوری کیسه‌های گرده استفاده می‌شود. زنبورها مجبورند که برای رسیدن به کندویشان از تله‌ها عبور کنند و بعضی از کیسه‌های گرده را از دست می‌دهند و بنابراین برای جمع کردن گرده‌ی بیشتر باز می‌گردند.


رنگ گرده 

رنگ گرده‌ها متفاوت است و از زرد روشن تا سیاه متغیر است. زنبورها معمولاً گرده را از گیاهی واحد (یک نوع گیاه) جمع‌ می‌کنند، اما گاهی گرده را از گونه‌های گیاهی دیگر نیز جمع می‌کنند. دانه‌های گرده بستگی به گونه‌ی گیاه دارد: آنها ازجهت شکل، اندازه، رنگ، و وزن متفاوت‌اند.


هشت خاصیت گرده زنبور عسل

ترکیب شیمیایی گرده‌ی زنبور عسل

گرده‌ی زنبور عسل را محصولی مؤثر در زنبوردرمانی می‌دانند که حاوی دسته‌ای از ترکیبات شیمیایی است که زنبور تولید کرده و مصارف پزشکی دارد.

در ترکیب خود قریب به ۲۵۰ ماده دارد که شامل اسیدآمینه، چربی، ویتامین، ماکرو و میکرو مغذی‌ها و زردینه می‌شود.

30درصد کربوهیدرات هضم‌شدنی


26درصد قند (غالباً فروکتوز و گلوکوز)


23درصد پروتئین (شامل ۱۰درصد اسیدآمینه‌ی ضروری)


5درصد چربی (شامل اسیدهای چرب ضروری)


2درصد ترکیب‌های فنولی (شامل زردینه‌ها)


1.6درصد املاح معدنی (شامل کلسیم، فسفور، منیزیم، سدیم، پتاسیم، آهن، مس، روی، منگنز، سیلیکن، و سلنیم می‌شود.)


0.6درصد ویتامین‌ها و اسیدهای محلول در آب (شامل B1، B2، B6 و C)


0.1درصد ویتامین‌های محلول در چربی (شامل A، E و D)


 

8 خاصیت اصلی گرده‌ی زنبور عسل

کاهش التهاب

توان ضدالتهاب گرده‌ی زنبور عسل را با داروهایی مثل ناپروکسن، آنالژین، فنیل بوتازون و ایندومتاسین مقایسه می‌کنند. محققان نشان داده‌اند که می‌توان از آن در بیماری‌های التهابی مضمن و شدید، بیماری‌های دژنراتیو اولیه، و بیماری کبد یا مسمومیت استفاده کرد. پژوهشی که در سال ۲۰۱۰ در مجله‌ی زیست‌شناسی دارویی چاپ شده نشان می‌دهد که گرده‌ی زنبور عسل در موش‌هایی که با استامینوفن به نکروز (بافت‌مردگی) کبدی مبتلا شده‌اند، عملکرد ضدالتهابی قابل‌ملاحظه‌ای دارد.


هشت خاصیت گرده زنبور عسل

عملکرد آنتی‌اکسیدانی


تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که مواد هیدرولیزشده‌ی آنزیمی از گرده‌ی زنبور عسل برای بیماران مبتلابه بیماری‌های مختلفی مثل سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و فشارخون مفید است. خواص آنتی‌اکسیدانی آن در پژوهشی در سال ۲۰۰۵ اندازه‌گیری شد و محققان کشف کردند که گرده عملکرد آنتی‌اکسیدانی قابل‌ملاحظه‌ای دارد. آنها شاهد عمکرد شدید پالایشی آن دربرابر تنش اکسیداتیو فعال بودند. محققان حتی بیان کردند که عملکرد مهاری گرده‌ی زنبور عسل مشابه نمونه‌هایی است که در غذاهای تخمیری‌ای مثل ناتو، میسو (خمیر سویا)، پنیر و سرکه یافت می‌شود.


حفاظت از کبد

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ که در مجله‌ی دارو جایگزین و مکمل همراه با شواهد چاپ شده‌است، مشخص شده است که گرده‌ی زنبور عسل بلوطی از سلول کبدی دربرابر تنش اکسیداتیو حفاظت می‌کند و موجب بهبود آسیب کبدی ناشی از سمی‌شدن می‌شود. موش‌های صحرایی که با کربن تتراکلراید آسیب کبدی دیده بودند، به دو دسته تقسیم شدند – به دسته‌ی اول گرده‌ی عسل بلوطی با دو غلظت مختلف خوراکی داده شد (هر روز ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرم درکیلوگرم) و به دسته‌ی دوم سیلیبینین که دارویی حاوی زردینه است داده شد.


محققان دریافتند که هر دو نوع  آسیب کبدی را درمان می‌کند، این یافته‌ها حاکی از آن است که گرده‌ی زنبور عسل جایگزینی بی‌خطر برای سیلیبینین در درمان آسیب‌های کبدی است و می‌توان در پاکسازی کبد از آن استفاده کرد.


تقویت سیستم ایمنی


گرده‌ی زنبور عسل خواص ضدمیکروبی و ضدویروسی دارد. در پژوهشی که در سال ۲۰۰۴ در مجله‌ی سم‌شناسی مواد غذایی و شیمیایی چاپ شد، عملکرد زیست‌شناختی هشت نوع گرده‌ی زنبور عسل تجاری ارزیابی شده‌است که از بازار خریداری شده بودند. تمامی نمونه‌ها نشان‌گر عملکرد ضدمیکروبی بودند. 


گرده‌ی زنبور عسل نیز درمانی طبیعی برای آلرژی است. در تحقیقی که در ژاپن در سال ۲۰۰۸ انجام گرفته، تأثیر گرده‌ی زنبور عسل بر فعالیت ماست‌سل، که نقشی اساسی در بیماری‌های مختلف آلرژیک دارد، بررسی شده‌است. محققان آزمایش‌های درون‌تنی و برون‌تنی انجام داده‌اند و کشف کرده‌اند که گرده‌ی زنبور عسل به‌علت توانایی‌اش در جلوگیری از فعال‌شدن ماست‌سل‌ها عملکرد ضدحساسیت دارد. ماست‌سل‌ها نقش مهمی در مراحل ابتدایی و واپسین عکس‌العمل‌های حساسیتی دارند.


هشت خاصیت گرده زنبور عسل

نوعی مکمل غذایی

در تحقیقات بر حیوانات مشخص شده که گرده‌ی زنبور عسل را می‌توان به‌عنوان مکمل غذایی ارزشمندی استفاده کرد. در تحقیقات نشان داده شده که موش‌ها و موش‌های صحرایی‌ای که گرده‌ی زنبور عسل مصرف کرده‌اند در تیموس، ماهیچه‌های قلبی و ماهیچه‌های اسکلتی خود ویتامین ث و مواد منیزمی بیشتری دارند. همچنین آنها مواد دارای هموگلوبین بیشتر و سلول‌های قرمز زیادتری پس از مصرف گرده‌ی زنبور عسل داشته‌اند. گرده‌ی زنبور عسل نیز موجب افزایش مدت عمر در حیواناتی که تحت آزمایش بوده‌اند شده‌است.


در تحقیق جالبی که در ژورنال فیزیولوژی حیوانات و تغذیه‌ی حیوانات چاپ شده، تأثیرات گرده‌ی زنبور عسل بر ۴۰ خرگوش سفید نیوزلندی بررسی شده‌است. خرگوش‌ها به تساوی به چهار دسته تقسیم شدند و رژیم یکسانی داشتند. به هر دسته محلول آب بدون گرده یا ۱۰۰، ۲۰۰ و ۳۰۰ میلی‌گرم گرده‌ی زنبور عسل بازای هر کیلوگرم وزن بدن آنها داده شد. خرگوش‌های ماده با خرگوش‌های نری که درمان‌نشده بودند از ماه اکتبر تا فوریه و مه تا سپتامبر جفت شدند.


در هر فصل ۸۰ خرگوش ازشیرگرفته‌شده از خرگوش‌های ماده‌ی گروه کنترل وجود داشت و آنها به همان چهار دسته برای آغاز درمان تقسیم شدند. درمان با گرده‌ی زنبور عسل برای خرگوش‌های ماده با ۲۰۰ میلی‌گرم موجب افزایش بسیار وزن بدن، نرخ آبستنی، تولید شیر و اندازه‌ی توله شد. همچنین باعث بهبود پروفایل بیوشیمیایی خون شد. همان میزان گرده‌ی زنبور عسل رشد بچه‌خرگوش‌ها و میزان زنده‌ماندشان را تا زمان گرفته‌شدن از شیر بسیار افزایش داد. خواص مشابه گرده‌ی زنبور عسل در پژوهشی در سال ۱۹۹۴ در موش‌های صحرایی آبستن و رشد جنینی نیز نشان داده شده‌است.


این تحقیقات بر روی حیوانات نشان می‌دهد که گرده‌ی زنبور عسل ارزش غذایی بسیاری دارد و برای حیواناتی که سوءتغذیه دارند می‌تواند به‌عنوان مکمل استفاده شود. محققان نشان داده‌اند که برای کودکانی که کم‌اشتها هستند یا رشد کافی ندارند مصرف آن سودمند است. همچنین ممکن است برای کودکان و بزرگسالانی که سوءتغذیه دارند پیش یا پس از عمل جراحی، بهبود در زمان اعتیاد به الکل  و یا درهنگام استرس فیزیکی یا روحی نیز مفید باشد.


تسکین علائم یائسگی

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ در آلمان انجام گرفت مشخص شد که هم عسل و هم گرده‌ی زنبور عسل موجب بهبود مشکلات یائسگی در بیماران مبتلابه سرطان سینه با درمان آنتی‌هورمونی شدند. بیش‌ از دوسوم بیمارانی که در پژوهش شرکت داشتند خبر از بهبودی علائمشان دادند.


محققان نشان دادند که گرده‌ی زنبور عسل و عسل ممکن است برای زنانی مفید باشد که دیگر جایگزین‌ها برای علائم پسایائسگی‌شان مؤثر نبوده‌است. همچنین خاطرنشان کردند که زردینه‌ای که در عسل و گرده وجود دارد در جلوگیری از سرطان سینه مؤثر است و این موضوع استفاده از این محصولات را برای زنانی که علائم یائسگی و یا مشکلاتی همراه با یا بدون سرطان سینه دارند تأیید می‌کند.


هشت خاصیت گرده زنبور عسل

کمک به تسکین استرس

به‌علت خواص مقوی و مغذی گرده‌ی زنبور عسل، مصرف آن باعث بهبود خون‌رسانی به بافت‌های عصبی، تقویت توانایی ذهنی و همچنین سیستم عصبی که با استرس تضعیف شده‌است می‌شود. این ویژگی موجب آن شده که گرده از بهترین مسکن‌های استرسی طبیعی و مؤثر تلقی گردد. همچنین ممکن است به‌ویژه برای افرادی که کم‌انرژی‌اند و مخصوصاً افراد مسن مفید باشد. حتی مصرف میزان کم گرده‌ی زنبور عسل در بازه‌ای زمانی محدود ، سبب بهبود حال افراد و مقاومت فیزیکی بیشتر و تقویت حس زندگی می‌شود.


تسریع  فرآیند بهبود

گرده‌ی زنبور عسل را می‌توان به‌عنوان پمادی موضعی برای تسریع فرآیند بهبود به‌کار گرفت و به‌ویژه استفاده‌ از آن به‌عنوان درمانی خانگی در تسکین سوختگی مؤثر است. گرده حاوی کائمفرول است که از فعالیت آنزیم‌ها پس‌از سوختگی جلوگیری می‌کند و واکنش التهابی و ورم را کاهش می‌دهد.


تسکین درد  

گرده موجب بهبود گردش خود در رگ‌ها می‌شود و پوست را مرطوب می‌کند. عملکرد زردینه‌ها در گرده‌ی زنبور عسل ضدالتهابی و تسکین‌بخش است و در تسکین درد و جلوگیری از تجمع پلاکتی مؤثر است و موجب می‌شود زخم یا سوختگی سریعاً بهبود پیدا کند.


درخشندگی پوست 

از آنجا که گرده‌ی زنبور عسل منبع بسیاری از ویتامین‌ها و املاح معدنی است، در جوان ماندن و درخشندگی پوست نیز مؤثر است. استفاده از گرده موجب خون‌رسانی به سلول‌های پوستی می‌شود و به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند و همچنین چین‌وچروک‌ها را کاهش می‌دهد و به فرآیند بهبود سرعت می‌بخشد.


سوء تغذیه


در پژوهش‌ها نشان داده شده که استفاده از گرده در بازیابی پروتئین ماهیچه‌ای و متابولیسم انرژی در موش‌های صحرایی پیری که محدودیت تغذیه‌ای داشته‌اند مؤثر بوده‌است و این تأییدگر این موضوع است که برای بهبود سوءتغذیه مفید است. اما آیا برای کاهش وزن نیز چنین است؟ آیا گرده‌ی زنبور عسل متابولیسم را بهبود می‌دهد؟


آیا گرده زنبور عسل باعث کاهش وزن می شود ؟ 

بسیاری از تولیکنندگان قرص گرده‌ی زنبور عسل یا مکمل‌ها مدعی‌اند که مصرف آن به کاهش وزن سریع شما کمک می‌کند، اما شواهد علمی زیادی برای تأیید این مدعا وجود ندارد. سازمان اف‌دی‌ای استفاده از کپسول گرده‌ی زنبور عسل زی‌ژیو‌تانگ را منع کرد زیرا کشف کردند که سیبوترامین و فنل فتالئین اعلام‌نشده در آن وجود دارد. داروهای کاهش وزن دیگر در آمریکا مصرف نمی‌شوند زیرا ممکن است احتمال خطر حمله‌ی قلبی یا سکته را افزایش دهند. سازمان اف‌دی‌ای گزارش داده که بیش‌از ۵۰ گزارش منفی درباره‌ی مصرف محصولات گرده‌ی زنبور عسل برای کاهش وزن ناایمن از مشتریان یا خدمات‌دهندگان درمانی دریافت کرده‌است.


بدون شواهد علمی نمی‌توان گفت که گرده‌ی زنبور عسل «محصولی فوق‌العاده برای کاهش وزن» است. اما می‌دانیم که موجب کاهش التهاب و افزایش نیرو می‌شود و ویتامین‌ها و مواد معدنی بسیاری را درخود دارد. همچنین می‌تواند موجب سلامت پوست گردد و فرآیند بهبود را تسریع کند و بنابه این دلایل گرده‌ی زنبور عسل مکملی مفید است.

گرده‌ی زنبور عسل به تنظیم هورمون کمک می‌کند و عملکرد متابولیکی دارد – دارای اسیدآمینه‌هایی است که متابولیسم را با حل‌کردن سلول‌های چربی در بدن افزایش می‌دهند. همچنین می‌دانیم که گرده حاوی مقدار زیادی ویتامین و املاح معدنی ضروری است که به افرادی که عادت غذایی بد دارند کمک می‌کند. فقط نیاز به مصرف مقدار کمی از این مغذی‌هاست و هر گرم از گرده‌ی زنبور عسل نزدیک به ۹۰ کالری دارد.

هشت خاصیت گرده زنبور عسل


چگونه گرده‌ی زنبور عسل را بیابیم و مصرف کنیم 

گرده‌ی زنبور عسل را از شرکت‌های معروف یا زنبورداران محلی‌ مورداعتماد خریداری کنید. اطمینان یابید که گرده آفت ندارد و کلونی زنبورها درمعرض مواد شیمیایی نیست. همچنین می توانید از بالای همین صفحه آن را به سبد خرید خود اضافه کرده و از مجموعه زنبورداری ما تهیه فرمایید 


روش مصرف گرده

شاید بهتر باشد اولین روش مصرف را ترکیب گرده با عسل به نسبتی که مقدار عسل بیشتر و مزه عسل قالب باشد عنوان کرد و یا ترکیب عسل و گرده با آب ولرم بصورت شربت باز هم بصورتی که مزه عسل بیشتر احساس شود . مخلوط گرده و آب میوه هم می تواند بسیار مناسب باشد . 

معمول‌ترین روش استفاده از گرده‌ی زنبور عسل زمانی است که با مواد غذایی ترکیب شود. گرده‌ی مخلوط را می‌توان با عسل، پنیر دلمه‌ای، ماست به نسبت ۱به۱ یا 1 به 4 مخلوط کرد که موجب تولید محلول گرده‌ی ترکیبی‌ای می‌شود که درطول روز به‌تدریج هضم می‌شود. اگر برای مقابله با کمبود تغذیه‌ای، حساسیت، التهاب، استرس یا بیماری استفاده می‌کنید یک قاشق چای‌خوری از گرده‌ی ترکیبی را سه بار در روز مصرف کنید.


گرده‌ی زنبور عسل را می‌توان به ماست، غلات، و مواد پخته اضافه کرد. دانه‌ها را می‌توان ترکیب کرد تا گرده‌ی مخلوط تولید شود و آن را می‌توان به اسموتی افزود یا به سالاد اضافه کرد. به‌دلیل اینکه گرده‌ی زنبور عسل خواص سم‌زدایی دارد، افزودن آن به نوشیدنی ها ، ترکیب سم‌زدای خوبی ایجاد می کند.


دانه‌های گرده را می‌توان با آب گرم دو تا سه ساعت ترکیب کرد. وقتی بشکنند مواد مغذی‌شان پخش می‌شود. می‌توان آنها را به شیر، آب میوه و سبزیجات نیز افزود. می‌توانید مایع را بنوشید یا آن را به اسموتی اضافه کنید تا از خواص فوق‌العاده‌ی آن بهره‌مند شوید.

هشت خاصیت گرده زنبور عسل


 اثرات جانبی احتمالی گرده‌ی زنبور عسل 

برای اغلب مردم استفاده‌ی ماهانه ۳۰ تا ۶۰ گرم در روز از گرده‌ی زنبور عسل مشکلی ندارد. حتما بار اول دوز بسیار کم از گرده را با عسل به شکلی که مزه عسل قالب باشد مخلوط کرده و مصرف نمایید ، اگر به گرده حساسیت نشان ندادید می توانید مقدار بیشتری را در دفعات بعد مصرف کنید . 


مهم‌ترین دغدغه واکنش‌های حساسیتی است که ممکن است در افرادی که به گرده حساس‌اند مشکل ایجاد کند. اگر متوجه خارش، ورم، تنگی نفس، یا سرگیجه پس از مصرف مکمل گرده‌ی زنبور عسل شدید، استفاده از آن را تا پس‌از مشورت با خدمات درمانی هود متوقف کنید.


این نگرانی وجود دارد که گرده‌ی زنبور عسل ممکن است موجب تحریک رحم و به‌خطر انداختن حاملگی شود و به همین دلیل، زنان حامله باید آن را مصرف نکنند یا با مشورت دکتر از آن استفاده کنند.


صحبت پایانی 

گرده‌ی زنبور عسل سرشار از ویتامین، مواد معدنی، پروتئین، چربی و اسید‌های چرب، آنزیم، کاروتینوئید، و زیست‌زردیه است.


خواص ضدباکتریایی، ضدقارچی، و ضدویروسی قوی‌ای دارد که موجب تقویت عروق و همچنین کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی و کاهش سطح کلسترول به‌شکل طبیعی می‌شود.


از گرده‌ی زنبور عسل می‌توان برای بهبود وضعیت تغذیه نیز استفاده کرد. در تحقیقات مشخص شده که مصرف آن در جلوگیری و بهبود سوءتغذیه و عادات غذایی بد مؤثر است.


می‌توانید گرده‌ی مخلوط یا دانه‌ی گرده را نیز خریداری کنید. و به اسموتی، ماست، پنیر دلمه‌ای، غلات و غذاهای پخته و سالاد اضافه کنید یا با عسل و آب ولرم  مخلوط کرده و استفاده کنید ، همچنین می توانید با عسل به نسبتی که مزه عسل قالب باشد ترکیب کرده و مصرف نمایید .

هشت خاصیت گرده زنبور عسل 

جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

شما هم نظر دهید

 • قیمت مناسب:
 • کیفیت:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
رضایت مشتریان
محصولات مرتبط
500,000 تومان
این عسل در کوهستان های اطراف سمیرم در ارتفاعی در حدود 3000 متر از سطح دریا برداشت شده است . پوشش گیاهی منطقه از گیاهان خانواده گون مثل گون گز ، گون کتیرا ، گون بزی،گیاه زول ، جاشیر و خارهای کوهی،گل راعی ، تلخه ، گل...
388,000 تومان
بره موم توسط زنبور عسل تولید می شود ، ماده اصلی بره موم صمغ گیاهان می باشد که توسط زنبور عسل به کندو منتقل می شود و با موم ، گرده گل و ... مخلوط و پس از آماده سازی جهت ضد عفونی کردن کندو ، ضد عفونی کردن سلول ها...
250,000 تومان
خرید ژل رویال در شیراز :  حسین موسوی هستم ، از سال 1395 کار تولید ژل رویال رو به عنوان زنبوردار شروع کردم و زیر نظر اساتید بزرگ تولید ژل رویال نظیر استاد کوهی ، جناب دکتر تاج آبادی و ... کار تولید ژل رویال...
380,000 تومان
(2)
عسل 100 درصد طبیعی 380,000 تومان ، یکی از معروف ترین عسل های ایران بدلیل مزه و عطر خاص و خواص بی شمار عسل کنار می باشد. طبع این عسل معتدل می باشد.مهمترین خواص عسل کنارتقویت قوای جنسی و جسمی ، درمان زخم های دستگاه...

فهرست

 • ژل رویال غذای انحصاری ملکه زنبور عسل می باشد که در تمام زندگی ملکه زنبور عسل و سه روز اول دوره لاروی زنبورهای کارگر به آنها داده می شود . این غذای زنبور ملکه دارای خواص زیست شناختی متعددی است مانند فعالیت های آنتی اکسیدانی ، آنتی باکتریال ، افزایش فعالیت سیستم ایمنی و تاثیرات ضد تومور و ... 

  10 HDA  مهمترین ماده ژل رویال می باشد که خواص ضد سرطانی ژل رویال به این ماده ارتباط داده می شود


  خرید ژل رویال

  ژل رویال

 • عسل خام شیرین کننده ای خالص و طبیعی، بدون فیلتر و پاستوریزه نشده است که از شهد گل ها توسط زنبورهای کارگر ساخته می شود . معنی کلمه “خام” یعنی مواد غذایی که در معرض گرما قرار نگرفته اند بنابراین همه مواد مغذی آنها مانند دیاستازها ، املاح ، ویتامینها ، آنزیمهای موجود در آنها ، مواد ضد باکتری و...حفظ شده اند.  خرید عسل طبیعی

  عسل خام زیگورات بی

 • این ماده خارق العاده خواصی شامل اثر : ضد تومور و ضد سرطان،ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد انگلی، آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد پوسیدگی دندان دارد، همچنین به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، بهبود دهنده اختلالات دهان و لثه، بی‌حس کننده موضعی، کاهش دهنده فشار خون کاربرد دارد.در طب سنتی از بره موم در درمان بیماری های عفونی استفاده می شود.


  خرید بره موم 

  بره موم

 • گرده گل سرشار از اسیدهای آمینه ضروری، ویتامین‌ها، املاح معدنی و هورمون‌هاست و می‌تواند برای کسانی که سیستم ایمنی و عصبی ضعیفی دارند، مفید باشد.
  تحقیقات نشان داده است که مصرف گرده برای سلامت پروستات موثر است. گرده به دلیل روی فراوانی که دارد در درمان التهاب پروستات، نازایی و ناتوانی جنسی مردان اثر قابل‌توجهی داشته، گردش خون را بهتر کرده، باعث افزایش قدرت فیزیکی و فکری بدن به خصوص در سال‌های پیری می‌شود و مصرف آن برای افرادی که از خستگی مفرط رنج می‌برند مفید است. گرده گل حاوی تمام انواع ریزمغذی‌های ضروری برای سلامت بدن است و تقریبا ۴۰ درصد از آن را پروتئین تشکیل می‌دهد که تمام این پروتئین‌ها قابل استفاده و مفید هستند.یکی از مهم‌ترین و بارزترین خواص گرده گل تقویت سیستم ایمنی بدن است. گرده گل به دلیل دارا بودن ویتامین ب کمپلکس، ویتامین‌های دیگر، مواد معدنی، پروتئین‌ها و مهم‌تر از آن آنتی‌اکسیدان‌های مفید با مولکول‌های رادیکال‌ آزاد که به سلول‌ها آسیب می‌رسانند، مبارزه می‌کند.


  خرید گرده گل

  گرده گل

 • چون موم نقطه ذوب بالاتري نسبت به اكثر مومهاي پارافيني (اكثر آنها بين 48 و 68 درجه سانتي‌گراد ذوب مي‌شوند) دارد، شمع‌هاي موم زنبور عسل در درجه حرارت محيطي بالاتر مستقيم و راست باقي مي‌مانند. اگر اندازه فتيله درست با قطر شمع متناسب گردد، احتمال چکه کردن شمع های ساخته شده از موم عسل بسیار کمتر از دیگر شمع ها به ویژه شمع پارفینی است. کاربرد موم زنبور در صنعت شمع سازی بسیار گسترده است و زیبایی های خاصی را به خود اختصاص می دهد. در دنیا به خاطر دیرسوزی شمع ساخته شده از موم عسل، از آن برای ساخت شمع های تزیینی بسیار زیبا استفاده می شود  تا در مراکز مهم سلطنتی و کلیسا ها مورد استفاده قرار گیرد. البته شمع های مومی (در مقابل شمع های پارافینی) کاربرد فراوانی در منازل داشته و می توانند در دکوراسیون داخلی به عنوان تزیین استفاده شوند. این شمع ها زرد رنگ بوده و حتی به صورت خانگی نیز تولید می شوند.


  شمع های ساخته شده از موم زنبور عسل بینوس

  شمع های ساخته شده از موم زنبور عسل

 • در بلاگ زنبورداری بینوس مقالات مختلفی بصورت هفتگی در ارتبط با خواص محصولات زنبور عسل قرار داده می شود . سعی خواهیم کرد تا  در پایین مقالات  منابع علمی که به آنها جهت نوشتن مقاله نیز رجوع شده است را قرار دهیم .شما می توانید جهت مطالعه بیشتر و یا دانستن برخی از منابع علمی در خصوص محصولات زنبور عسل  به این منابع نیز  رجوع کنید . 


  مقالات زنبورداری بینوس

  ورود به بلاگ مجموعه بینوس

کاربری

راهنمای خرید