خرید عسل گون گز

برداشت تیرماه سال 1400

عسل گون یکی از معروف ترین عسل ها جهت افراد مبتلا به کم خونی می باشد،همچنین عسل گون بدلیل گلوکز پایین عسلی مناسب جهت بیماران دیابتی(با مشورت پزشک) شناخته می شود،

مهمترین خواص عسل طبیعی گون کاهش دردهای مفصلی و استخوانی ، گرفتگی سینه و حنجره و کمک به بهبود گرفتگی صدا، کاهش عوارض شیمی درمانی، محافظت از کبد ، آرامش بخش ،افزایش سرعت بهبود زخم ، مفید برای بیماری های ریوی، سرفه و برونشیت،درمان زخم و درد چشم،تقویت معده ،پیشگیری از سرماخوردگی (مصرف همراه آب و لیموترش) بیان شده است .

0 تومان
ناموجود

امتیازی برای این محصول وجود ندارد هر امتیاز معادل 1000 تومان تخفیف در خرید بعدی است.


توضیحات

افراد دیابتی در ارتباط با مصرف عسل می بایستی با پزشک خود مشورت کنند.عسل گون خالص عسلی با ساکاروز پایین و نسبت گلوگز پایین می باشد که جزو عسل های مناسب جهت بیماران دیابتی به حساب می آید (با نظر پزشک مصرف شود). 


تفاوت عسل خام گون و عسل تصفیه شده (فیلتر شده) گون چیست ؟

عسل خام در معرض گرما قرار نگرفته است بنابراین همه مواد مغذی آنها مانند دیاستازها ، املاح ، ویتامینها ، آنزیمهای موجود در آنها و ...حفظ شده اند. عسل خام شیرین کننده ای خالص و طبیعی، بدون فیلتر و پاستوریزه نشده است که از شهد گل ها توسط زنبورهای کارگر ساخته می شود . همان عسل برداشت شده از کندو می باشد که موم های درشت و ناخالصی موجود در آن گرفته شده است. 

معمولا بدلیل اینکه عسل خام گون یا به عبارتی عسل طبیعی گون رس می کند (شکرک می زند) و بخاطر باور اشتباه مردم که عسل شکرک زده را نامرغوب می دانند بسیاری از زنبوردارها ، شرکت ها و تولید کنندگان عسل ترجیح می دهند عسل های زود رس را بصورت خام عرضه نکنند و عسل را فیلتر کرده و حرارت دهند (تصفیه کنند) تا مشتری پسندتر شود. عسل باید حدود 65 درجه سانتی گراد حرارت ببیند تا به هیچ عنوان رس نکند (شکرک نزند) و این خود عامل مهمی برای کاهش کیفیت عسل خواهد بود چون عسل در دمای بالای 40 درجه بخش قابل توجهی از مواد مغذی ،دیاستازها و خواص خود را از دست می دهد. به همین خاطر ما به عنوان زنبوردار توصیه می کنیم که عسل را بصورت خام تهیه فرمایید . عسل خام بسته به شرایط مختلف بعد از چند روز یا چند سال رس خواهد کرد (شکرک می زند) ، زمان رس بستن عسل بستگی به نوع شهد عسل و میزان مواد قندی (نسبت فروکتوز و گلوکز شهد موجود در عسل ) ، میزان ناخالصی های موجود در عسل (گرده گل و ...) و شرایط دمایی محیط نگهداری عسل دارد . ما هر دو نوع عسل خام و تصفیه شده را در اینجا عرضه کرده ایم . انتخاب با شماست . توصیه ما به شما قطعا عسل خام خواهد بود تا از خواص دارویی و مفید عسل گون بهرمند شوید . 

عسل گون عسلی با درجه رس کردن متوسط است که به آرامی شروع به رس کردن خواهد کرد . قسمت رس کرده عسل برخی مواقع حالت کره حیوانی دارد یعنی دانه ای را زیر زبان خود موقع مصرف احساس نمی کنید و برخی مواقع بصورت دانه های شکر می باشد. برخی از عسل ها مثل گون زمان رس بستن بصورت کره حیوانی خواهند بود .اگر بدنبال عسلی هستید که به هیچ عنوان شکرک نزند عسل تصفیه شده گون را سفارش دهید . 


خواص عسل گون

عسل گون از شهد گیاه گون به دست می آید و معمولا در مناطق استپی و کوهستانی می روید. از صمغ این گیاه، کتیرا و گز تهیه می کنند. شهد جمع آوری شده گل های گیاه گون توسط زنبورها، در کنار خواصی که تمامی عسل ها دارند، دارای خواص منحصر به فردی می باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم . 

1-  تقویت معده

عسل گون غليظ كنندة خون بوده و خاصیت نرم کنندگی دارد و شدت اخلاط و حدت داروهاي گرم را كه خورده مي شود، تسكين داده و معده را تقويت مي بخشد.


2- دردهای مفصلی و استخوانی 

بدلیل وجود اسید فرمیک در عسل گون ،کاهش دردهای مفصلی و استخوانی را یکی از اثرات مصرف عسل گون بیان کرده اند . 


3- پیشگیری از سرما خوردگی و بهبود گرفتگی صدا  

مصرف شربت این عسل به همراه آب لیمو طبیعی در پیشگیری از سرماخوردگی و بهبود آن مفید می باشد ، همچنین احتمال گرفتگی صدا را در افرادی که مستعد گرفتگی صدا می باشند کاهش می دهند . 


4- درمان زخم و درد چشم

عسل گون ملين و مسهل است و مثل یک داروی آرام بخش عمل می کند. به همین دلیل مخلوط آن با لعاب ها دارویي مناسب براي زخم ها و دردهاي چشم و ورم چشم است . 


5- درمان بیماری های ریوی، سرفه و برونشیت

اگر عسل گون با شير تازة بز خورده شود براي بند آوردن خونروي از سينه و ساير اعضاي داخلي، سرفه، خشونت سينه و حلق ، زخم هاي ريه و گرفتگي آواز بسیار کارآمد است.


6- خاصیت چاق کنندگی

اگر عسل گون را با مغز بادام شيرين، نشاسته و شكر مخلوط كنند، بسيار چاق كننده و مقوي است و برای افرادی که از لاغری شدید رنج می برند عسل گون فوق العاده موثر است


7- رفع عوارض شیمی درمانی

عسل گون در درمان عوارض جانبي شيمي درماني موثر است. و داراي خواص فعال كننده عميق ايمني، مدرترينك ، هيپوتانسير و ضد استرس دارد.

در طب سنتي چين عسل گون به عنوان تونيك قوي ايمني محسوب مي شود كه مغز استخوان انسان را تقويت كرده و ذخاير مغز استخوان را افزايش داده و انسان را از پاتوژن ها و عوامل بيمار ي زا محافظت مي كند.

تحقيقات جديد نشان مي دهد كه عسل گون تقريبا تمام فازهاي مربوط به فعاليت سيستم ايمني بدن را تحريك و تعداد سلول هاي استم سل را در مغز استخوان و بافت هاي لنفاوي افزايش داده و توسعه و رشد آنها را در جهت تبديل به سلول هاي فعال ايمني، تحريك مي كند تا در داخل بدن پخش شوند. در حقیقت عسل گون مي تواند سلول هاي ايمني را از حالت استراحت به حداكثر فعاليت برساند.


8-  خاصیت ضد سرطانی

استفاده طولاني از عسل گون ( 35 روز ) فعاليت سلول هاي طحال را تشديد كرده و به اوج مي رساند. همچنين عسل گون اثرات جانبي را بر روي سيستم ايمني كاهش مي دهد و جلوی رشد تومور و سلول های سرطانی را می گیرد.

تحقيقات صورت گرفته نشان مي دهدكه عسل گون در 80 درصد از موش هاي آزمايش شده مانع متاستاز سرطان شده است. فعاليت طحال و توليد آنتي بادي و توليد مولكول هاي هورموني كه براي نابود كردن ويروس ها پيام مي فرستند را افزايش مي دهد. به عبارت دیگر عسل گون داراي تركيبات ضد سرطانی بوده و مثل ماده تترا كلرايد كربن از كبد محافظت می کند و آسيب هاي راديكال هاي آزاد را كاهش مي دهد.


9- رفع خشکی پوست

عسل گون ترك لب را التيام داده و ماليدن آن با سركه لكه هاي پوستي و كك و مك را برطرف مي سازد، و براي برص نيز تا اندازه اي مفيد مي باشد.


10- تقویت قوای جنسی

عسل گون نقش موثری در افزایش سوخت و ساز بدن دارد. يكي از معروف ترين مواد غذایی مقوي در چين عسل گون می باشد و اغلب در فرمولاسيون هاي دارويي براي درمان بيماران ضعيف براي افزايش انرژي مورد استفاده قرار مي گيرد. همچنین طبق گفته ابن سينا استفاده از عسل گون در تقویت قوای جنسی فوق العاده مفید است.


11- رفع اسهال 

یکی دیگر از اثرات عسل گون كنترل اسهال است. چون مي تواند مقدار زيادي آب جذب كند و از خروج آن از بدن جلوگيري كند.


12- بهبود زخم و سوختگی های شدید

ترميم زخم هاي باز يكي از دشواري هاي پزشكي است. سرعت بخشي در بهبود زخم ها به ويژه در بيماران سوختگي و ديابتي مي تواند دوره بهبود را كوتاه تر كرده و بيمار زودتر به فعاليت روزانه برگردد و از هزينه ي درمان نيز بكاهد . از مواد و پمادهاي گوناگون براي زخم ها استفاده مي شود كه هر يك اثرات ويژه ي خود را دارند. در اين پژوهش، نتيجه ي تجربي اثر پماد به دست آمده از تركيب زرده تخم مرغ و عسل گون بر روي خرگوش بررسي شده است. اين بررسي نشان داد كه استفاده از پماد زرده تخم مرغ و عسل گون بهبود زخم را سرعت مي بخشد و دست كم 7 تا 10 روز سرعت بهبود افزايش مي يابد.


طریقه مصرف

دو تا سه قاشق عسل گون را همراه با آب ولرم مخلوط می کنیم (آبی که دست شما را نمی سوزاند) و سپس به آن آب یک یا دو عدد لیمو ترش  را اضافه می کنیم (ترجیحا لیموی تازه). این نوشیدنی علاوه بر اینکه خاصیت ضد سرطانی دارد، ضد عفونی کننده می باشد و از میزان بالایی ویتامین C برخوردار است. همچنین به طور شگفت انگیزی برای تمیز کردن کبد هم مفید است ، همچنین لیموی تازه خواص ضد افسردگی و آرامش بخشی را دارا می باشد . 
به طور کلی افرادی که مصرف عسل طبیعی و خام گون را در برنامه‌ غذایی خود بگنجانند، می‌توانند از خواص درمانی و شفابخش آن بهره ببرند.


گون چیست؟

گــون گياهي است يكساله و داراي فرم رويشي علفي با ارتفاع 2 الی 30 سانتي متر مي باشد. حدود 800 گونه گون در ایران وجود دارد که 600 نمونه مختص ایران می باشد . گیاهی است ايستاده يـا خوابيده بر سطح خاك، پوشيده از كرك هاي سفيد، كوتاه و خوابيده يـا به ندرت بدون كرك است. گیاهانی مانند گون عموما داراي برگ هايي مركب از برگچه هاي متعدد و غالبا فرد هستند ولي در بين آنها ندرتا گياهاني با برگ هاي ساده نيز يافت مي شود. گل هاي گون به رنگ هاي صورتي، قرمز، آبي، بنفش، زرد و سفيد، مجتمع به صورت گل آذين هاي مختلف خوشه يا سنبله است. بعضي از گون ها نيز داراي گل هايي واقع در محور ساقه هستند.

گون به عنوان بزرگترين جنس گياهان آوندي، شامل حدود 3400 گونه و 250 بخش است كه در مناطق معتدل سرد نيمه خشك و خشك قاره اي در نيمكره شمالي و آمريكاي جنوبي پراكنده اند. گون بـر اسـاس تقسيم بندي مناطق رويشي، متعلـق بـه كوروتيـپ ايـران و تـوراني و خليج عماني بوده و گياهي اسـت گرما دوسـت كـه در منـاطق بيابـاني  گسـترش دارد. همچنین گون جزء گياهان مقاوم در برابر شـوري می باشد.

مهم ترين تامين كنندگان گون در جهان در درجه ي اول ايران و سپس تركيه و سوريه است. بهترين نمونه ي گون مربوط به ایران بوده و به  Persian tragacanth معروف بوده است. گرچه جمع آوري آن بعد از ريختن برگ ها مي باشد و در نواحي مختلف زمان آن متفاوت است ولي نمونه اصلي آن در استان فارس صورت مي گيرد.


 

خواص گیاه گون

گون ها گياهاني هستند كه به دليل توليد كتيرا، در شمار گياهان صنعتي و دارويي محسوب مي شوند. بعضي از گون ها به خاطر جذب فلزات سنگين، مانند سلنيوم، و سنتز مواد آلي سمي، مانند تركيبات گليكوزيدي ازت دار سمي، جزو گياهان سمي به شمار مي آيند .

تعدادي از انواع علفي گون به دليل ميزان پروتئين بالا و كم بودن فيبر، به شدت مورد چراي دام قرار مي گيرند.

گون ها ويژگي هايي براي تثبيت شن هاي روان دارند و مانع از فرسايش خاك می شوند. همچنين دارای ارزش علوفه اي بالایی هستند و از این نظر بسیار مورد استفاده دامداران می باشد.


زمان برداشت گیاه گون

گون در نيمه دوم تابستان از گياه 2 ساله بهره برداري مي شود، پس از تيغ زدن يقه گياه، گون به سرعت شروع به تراوش مي كند و هم زمان با خروج از شيار آب خود را از دست داده و به تدريج سخت و سفت تر مي شود، ترشح كتيرا از محل شيار های گون تا 20 روز ادامه دارد اما 3 الی 4 روز پس از تيغ زدن نسبت به برداشت محصول اقدام مي نمايند، اين گون که به چين اول يا محصول چين اول معروف است، بسيار مرغوب مي باشد. گون كه درهفته دوم يا 10روز بعد از تیغ زدن برداشت مي گردد، چين دوم و چنانچه گون بعد از 14 روز برداشت گردد چين سوم و بعد از آن چين چهارم و گاهي پنجم وششم هم خواهد داشت، بيشترين مقدار و مرغوب ترين محصول گون در چين اول و گاهي در چين دوم است و كمترين محصول و همچنين گون نامرغوب در چين هاي آخر به دست مي آيد كه ضمن بي شكلي، كدر و گاهي داراي لكه هاي قرمز رنگي است.

برخی از منابع علمی : 

 1.    آلامتو (ایلام) جایگاه مناسب برای کاشت گیاه دارویی گون- مریم نوری
 2.    پراكنش جغرافيايي گون در ايران- محمد محمودی
 3.    اكولوژي فردي گون قشلاقي- محمد جنگجو
 4.    گیاه دارویی- صنعتی کتیرا- مهدی عماد

 

 

جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

شما هم نظر دهید

 • قیمت مناسب:
 • کیفیت:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.
بارگزاری تصاویر:
تصاویر را در اینجا رها کنید و یا برای آپلود کلیک کنید.
رضایت مشتریان
پرسش و پاسخ
محصولات مرتبط
500,000 تومان
این عسل در کوهستان های اطراف سمیرم در ارتفاعی در حدود 3000 متر از سطح دریا برداشت شده است . پوشش گیاهی منطقه از گیاهان خانواده گون مثل گون گز ، گون کتیرا ، گون بزی،گیاه زول ، جاشیر و خارهای کوهی،گل راعی ، تلخه ، گل...
420,000 تومان
خرید ژل رویال در شیراز :  حسین موسوی هستم ، از سال 1395 کار تولید ژل رویال رو به عنوان زنبوردار شروع کردم و زیر نظر اساتید بزرگ تولید ژل رویال نظیر استاد کوهی ، جناب دکتر تاج آبادی و ... کار تولید ژل رویال...
ناموجود
0 تومان
(1)
آویشن 100 درصد طبیعی کوه های کرکس 440,000تومان، عسل آویشن طبیعی دارای ساکاروز پایینی می باشد به همین دلیل یکی از بهترین عسل ها با امکان مصرف جهت بیماران دیابتی ( حتما با مشورت پزشک و به میزان محدود ) می باشد. آرامش...
380,000 تومان
(2)
عسل 100 درصد طبیعی 380,000 تومان ، یکی از معروف ترین عسل های ایران بدلیل مزه و عطر خاص و خواص بی شمار عسل کنار می باشد. طبع این عسل معتدل می باشد.مهمترین خواص عسل کنارتقویت قوای جنسی و جسمی ، درمان زخم های دستگاه...

فهرست

 • ژل رویال غذای انحصاری ملکه زنبور عسل می باشد که در تمام زندگی ملکه زنبور عسل و سه روز اول دوره لاروی زنبورهای کارگر به آنها داده می شود . این غذای زنبور ملکه دارای خواص زیست شناختی متعددی است مانند فعالیت های آنتی اکسیدانی ، آنتی باکتریال ، افزایش فعالیت سیستم ایمنی و تاثیرات ضد تومور و ... 

  10 HDA  مهمترین ماده ژل رویال می باشد که خواص ضد سرطانی ژل رویال به این ماده ارتباط داده می شود


  خرید ژل رویال

  ژل رویال

 • عسل خام شیرین کننده ای خالص و طبیعی، بدون فیلتر و پاستوریزه نشده است که از شهد گل ها توسط زنبورهای کارگر ساخته می شود . معنی کلمه “خام” یعنی مواد غذایی که در معرض گرما قرار نگرفته اند بنابراین همه مواد مغذی آنها مانند دیاستازها ، املاح ، ویتامینها ، آنزیمهای موجود در آنها ، مواد ضد باکتری و...حفظ شده اند.  خرید عسل طبیعی

  عسل خام زیگورات بی

 • این ماده خارق العاده خواصی شامل اثر : ضد تومور و ضد سرطان،ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد انگلی، آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد پوسیدگی دندان دارد، همچنین به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، بهبود دهنده اختلالات دهان و لثه، بی‌حس کننده موضعی، کاهش دهنده فشار خون کاربرد دارد.در طب سنتی از بره موم در درمان بیماری های عفونی استفاده می شود.


  خرید بره موم 

  بره موم

 • گرده گل سرشار از اسیدهای آمینه ضروری، ویتامین‌ها، املاح معدنی و هورمون‌هاست و می‌تواند برای کسانی که سیستم ایمنی و عصبی ضعیفی دارند، مفید باشد.
  تحقیقات نشان داده است که مصرف گرده برای سلامت پروستات موثر است. گرده به دلیل روی فراوانی که دارد در درمان التهاب پروستات، نازایی و ناتوانی جنسی مردان اثر قابل‌توجهی داشته، گردش خون را بهتر کرده، باعث افزایش قدرت فیزیکی و فکری بدن به خصوص در سال‌های پیری می‌شود و مصرف آن برای افرادی که از خستگی مفرط رنج می‌برند مفید است. گرده گل حاوی تمام انواع ریزمغذی‌های ضروری برای سلامت بدن است و تقریبا ۴۰ درصد از آن را پروتئین تشکیل می‌دهد که تمام این پروتئین‌ها قابل استفاده و مفید هستند.یکی از مهم‌ترین و بارزترین خواص گرده گل تقویت سیستم ایمنی بدن است. گرده گل به دلیل دارا بودن ویتامین ب کمپلکس، ویتامین‌های دیگر، مواد معدنی، پروتئین‌ها و مهم‌تر از آن آنتی‌اکسیدان‌های مفید با مولکول‌های رادیکال‌ آزاد که به سلول‌ها آسیب می‌رسانند، مبارزه می‌کند.


  خرید گرده گل

  گرده گل

 • چون موم نقطه ذوب بالاتري نسبت به اكثر مومهاي پارافيني (اكثر آنها بين 48 و 68 درجه سانتي‌گراد ذوب مي‌شوند) دارد، شمع‌هاي موم زنبور عسل در درجه حرارت محيطي بالاتر مستقيم و راست باقي مي‌مانند. اگر اندازه فتيله درست با قطر شمع متناسب گردد، احتمال چکه کردن شمع های ساخته شده از موم عسل بسیار کمتر از دیگر شمع ها به ویژه شمع پارفینی است. کاربرد موم زنبور در صنعت شمع سازی بسیار گسترده است و زیبایی های خاصی را به خود اختصاص می دهد. در دنیا به خاطر دیرسوزی شمع ساخته شده از موم عسل، از آن برای ساخت شمع های تزیینی بسیار زیبا استفاده می شود  تا در مراکز مهم سلطنتی و کلیسا ها مورد استفاده قرار گیرد. البته شمع های مومی (در مقابل شمع های پارافینی) کاربرد فراوانی در منازل داشته و می توانند در دکوراسیون داخلی به عنوان تزیین استفاده شوند. این شمع ها زرد رنگ بوده و حتی به صورت خانگی نیز تولید می شوند.


  شمع های ساخته شده از موم زنبور عسل بینوس

  شمع های ساخته شده از موم زنبور عسل

 • در بلاگ زنبورداری بینوس مقالات مختلفی بصورت هفتگی در ارتبط با خواص محصولات زنبور عسل قرار داده می شود . سعی خواهیم کرد تا  در پایین مقالات  منابع علمی که به آنها جهت نوشتن مقاله نیز رجوع شده است را قرار دهیم .شما می توانید جهت مطالعه بیشتر و یا دانستن برخی از منابع علمی در خصوص محصولات زنبور عسل  به این منابع نیز  رجوع کنید . 


  مقالات زنبورداری بینوس

  ورود به بلاگ مجموعه بینوس

کاربری

راهنمای خرید